"Kartu su partizaniniu karu prasidėjo ir dainos". "Šokiuose, jaunime, nueisi - tai pagrindiniai vien tik partizaniškos daugiausia (dainos - J.G. pastaba)". "Užrašinėti buvo pavojinga. Būdavo nusirašau dainą, užkišu už kelnių lopo ir nešioju, kol išmokstu. Išmokęs nueini į jaunimą, nori padainuoti - jau jaunimas kitas dainuoja. Jau naujas." "Nėra griežtos ribos tarp partizaniškų dainų ir tremtinių dainų". "Pavadinimas geriausiai tiko - antitarybinės dainos".